ترم اول معجزه چرتکه (امی مث)

ABACUS MIRACLE EASY MATH
امی مث ،معجزه چرتکه ،ریاضی آسان.
ریشه کلمه چرتکه یونانی بوده و از کلمه abax به معنی تخته محاسبه گرفته شده است.چرتکه وسیله‌ای قدیمی است که برای انجام محاسبات به کار می‌رود. از آن می‌توان برای انجام چهار عمل اصلی ریاضی استفاده کرد و حتی می‌توان آن را برای محاسبه ریشه دوم و سوم اعداد نیز به کار برد.
چرتکه واژه‌ای است که از زبان روسی وارد زبان فارسی شده‌است. چرتکه درزبان روسی به معنی «تسبیح» می‌باشد.
حدود ۲۳۰۰ الی ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح اولین چرتکه توسط سومری ها مورد استفاده قرار گرفته است . بر اساس باور قدیمی دانشمندان بابلی، مانند "Carruccio" چرتکه برای عملیات جمع و تفریق و محاسبات پیچیده مورد استفاده قرار می گرفته است.

در طول امپراطوری هخامنشی ، در حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، ایرانیان اولین بار شروع به استفاده از چرتکه کرده اند. در امپراطوری اشکانیان و ساسانیان، پژوهشگران متمرکز بر تبادل دانش و اختراعات با کشورهای دیگر از جمله هند، چین و امپراتوری روم، اقدام نمودند . ویژگی ها و فواید چرتکه :
1- هماهنگی بین جسم و ذهن
2- به کار گیری حواس مختلف 3_ افزایش توان ذهنی
4- افزایش حافظه
5- افزایش دقت و تمرکز
6- افزایش سرعت نوشتاری دیداری و شنیداری
7- بهبود تصویر ذهنی و تصویر سازی
8- افزایش اعتماد به نفس
9- بهبود مدیریت زمان
10- افزایش درک مفهومی ریاضیات
11- تفریح و سرگرمی
12-  افزایش نظم و نظم پذیری
اموزش مجازی این مهارت به منظور ارتقای وضعیت دوازده مورد بالا در جامعه ارایه شده است. از ویژگی های این دوره کیفیت بالای اموزش با استفاده از فیلم ،انیمیشن،متون مختلف و...که ان را از سایر اموزش های دیگر در این زمینه متمایز می کند .نکته دیگر قیمت ارزان این اموزش با استفاده از سیستم (امی مث ) AME MATH است که برای بزرگسال و کودکان ان را دکتر حسن فراهانی قابل استفاده کرده است.
بنابراین مهارتکده اندیشه و خلاقیت در کنار اموزشهای مجازی دیگر خود این روش و مهارت را نیز با قیمتی ارزان دسترسی اسان و زمان بندی مناسب در اختیار جامعه ایران قرار می دهد.
زمان ثبت نام از بیست هفتم اذر و شروع دوره از اول بهمن 1395است.قیمت دوره هر ترم چهل هزار تومان است. فایل های مختلف قابلیت دانلود دارند و زمان بندی به عهده مخاطب است.

 

 مدت دوره ترم یک: 3 ماه

آغاز ثبت نام: بیست و هفتم آذر ماه 1395

شروع دوره: اول بهمن ماه 1395

واجدین شرایط کودکان 5 سال به بالا

مدت عضویت و دسترسی به فایلهای آموزشی: 3 ماه

هزینه عضویت: 40,000 تومان