دوره جامع و پیشرفته مهارتکده کودکان ایران

یکی از دغدغه های اصلی والدین آموزش روزانه به کودکان است. آموزش بسیاری از کارها و امور روزانه که کودک با آنها سرو کار دارد. آموزش اگر به درستی صورت بگیرد نه تنها می تواند در بهبود عملکرد کودکان موثر واقع شود، بلکه در رابطه والدی – کودک نیز می تواند موثر باشد. در این مقاله به بررسی و تحلیل شیوه های کارامد آموزش روزانه به کودکان می پردازیم.
کودکان برای بسیاری از وظایف زندگی خود نیاز به آموزش واضح دارند. طبیعتا کودک مقدار زیادی از اطلاعات خود را از طریق مشاهده به دست می آورد. اما ما نمی توانیم به یادگیری همه چیز از این طریق اکتفا کنیم. او در نحوه لباس پوشیدن، نحوه بستن کفش ها، نحوه شستن خود و حمام کردن، و کم کم وقتی بزرگ می شود نحوه انجام وظایف مربوط به خانه نیازمند آموزش است. این تکالیف را نمی توان با اظهار نظرهای جزیی یا از طریق توهین و تهدید به تنبیه در زمان هایی که باید انجام شوند، یاد داد. زمان آموزش باید بخشی از برنامه عادی روزانه باشد.

عادت‌ها، طرز تفکر، عقاید و تمایلاتی که فرد در ایام کودکی کسب می‌کند، اساس موفقیت و یا شکست او در دوره‌های بعدی زندگی را تشکیل می‌دهد و توانمندی‌های رفتار و ویژگی‌های شخصیتی بزرگسالان تحت تأثیر رویدادهاست که در دوران کودکی برای آن‌ها اتفاق افتاده است.
رشد کودکان باید در مسیر خواست‌ها و نیازها یا هماهنگی و همکاری دو جانبه صورت گیرد تا توانمندی‌های لازم در آنان به وجود آید که در شکل‌گیری این توانمندی‌ها، خانواده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. خانواده باید مکانی باشد که ضمن ارضای نیازهای گوناگون روانی از جمله محبت و امنیت و... عرصه مناسبی برای اظهار و ابراز عواطف، نیازها، علایق و استعدادهای کودک را فراهم آورد و با رشد و پرورش صحیح، او را در مقابل ناملایمات و مشکلات واکسینه کند.
کودک در این دوره آمادگی بسیاری برای دریافت و اثر پذیری دارد و دریافت‌های او به‌صورت عمیق و جدی در ذهن و روانش باقی می‌ماند و از آنجا که کودک بیشتر وقت مفید خود را در خانواده و مدرسه می‌گذراند ضرورت دارد که خانواده اطلاعات مفیدی را در ارتباط با مسایل روانی و شخصیتی کودکان داشته باشد و به صورتی هدفمند و درست کودکان را هدایت شوند.

بر همین اساس مهارتکده اندیشه و خلاقیت جهت رفع مشکلات متعدد اموزش کودکان با استراتژی مناسب و فراگیر کردن این اموزش ها برای تربیت نسلی برتر و متناسب با هزاره سوم که در حال گذار به عصر اطلاعات به عصر مفهومی هست،تصمیم به برگزاری دوره مجازی اموزش های بیست چهار گانه خاص کودکان از دو سالگی تا شش سالگی گرفته شد این آموزش ها تحت نظر و مدیریت مستقیم دکتر حسن فراهانی است که سالها در این حوزه تحقیق و پژوهش داشته اند.

برخی از این اموزش ها عبارتند از :

1_ اندیشیدن
2_ فعالیت های علمی
3_ زبان انگلیسی
4_ زبان عربی
5_ اموزش ویژه
6_ بیان
7_ اطلاعات علمی و عمومی
8_مفاهیم ودانش پایه
9_ ریاضی
10_ خواندن
11_ قران
12_ طبیعت
13_ بازی
14_ شعر و ادبیات
و......

برخی از آموزش ها به صورت هفتگی و برخی روزانه از طریق اینترنت دراختیار مادر قرار می گیرد  و با برنامه ریزی مناسب و کمک مادر، رسیدن به اهداف مهارتکده کاملا دست یافتنی است و خانواده نیز در کنار فرزند ارتقای علمی می یابد و پشتیبانی لازم نیز صورت می گیرد.

همچنین در فواصل زمانی مختلف کارگاه های اموزشی متعددی برگزار میشود که جهت استفاده به صورت رایگان دراختیارخانواده های محترم تحت پوشش قرار می گیرد.

 

آغاز ثبت نام: بیست و نهم آذر ماه 1395

شروع دوره: پانزدهم بهمن ماه 1395

واجدین شرایط کودکان 2 تا 6 سال

هزینه عضویت ماهانه: 80,000 تومان